Serwis Lokalnej Grupy Działania "Brynica to nie granica"
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Cel operacji: sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

  • AKTUALNOŚCI
  • STOWARZYSZENIE
  • KONTAKT

Operacja własna „Koncerty ze smakiem”


Aktualności

11.03.2024 r. - Ostatni koncert, Koncert Familijny „Dla małych i dużych melomanów” oraz Wystawa Produktów Lokalnych za nami

Wczoraj, 10 marca br. odbył się już ostatni koncert, który realizowaliśmy w ramach operacji własnej pt. KONCERTY ZE SMAKIEM organizowany w Pałacu Kawalera w Świerklańcu.

Przybyłych na koncert serdecznie przywitała Wiceprzewodnicząca LGD „Brynica to nie granica” Joanna Trzcionka oraz przedstawiła realizowany projekt.

W zabytkowych wnętrzach pałacu odbyła się również Wystawa Produktów Lokalnych "Na słodko i na słono" oraz był udostępniony film ukazujący atrakcje obszaru LGD (z gmin: Bobrowniki, Ożarowice, Mierzęcice, Psary Siewierz, Świerklaniec i Woźniki).

A byli z nami Beneficjenci oraz Laureaci Marki Lokalnej, ludzie, którzy z pasją wytwarzają swoje oryginalne, naturalne i pyszne produkty:

  • Skansen Kowalski z Woźnik,
  • Pracownia "Kofar" Piotr Farbowski,
  • "Anioły i demony" Monika Farbowska,
  • Koło pszczelarzy z Nakła Śląskiego,
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury i Tradycji Śląskiej,
  • Ser Tom Tomasz Krzyżowski,
  • Pracownia rękodzieła "Tęczowe robótki Renata Łyniewska
  • Galeria autorska „PrimusArt” Ilona Primus Ziarnowska
  • Pracownia krawiecka Krystyna Hyla

Uroczy wieczór umilili małym i dużym słuchaczom wybitny duet skrzypcowo-wiolonczelowy Casa Duo, stworzony przez muzyków Śląskiej Orkiestry Kameralnej, Paulinę Grondys (wiolonczela) oraz Jakuba Łysik (skrzypce) oraz młoda, utalentowana klarnecistka Julia Miś, mieszkanka gminy Świerklaniec.

Koncert skupiony był na edukacji muzycznej w myśl zasady „nauka przez zabawę”, aby rozbudzić ciekawość i wrażliwość dzieci. Artyści zaproponowali słuchaczom muzykę klasyczną, filmową, rozrywkową i z bajek oraz zabawę, wiedzę, ciekawostki, zagadki oraz muzyczną bajkę z morałem.



Zapraszamy na Koncert Familijny pn. „Dla małych i dużych melomanów” oraz na Wystawę Produktów Lokalnych

W ramach operacji własnej pt. KONCERTY ZE SMAKIEM zapraszamy już na ostatni z cyklu Koncert Familijny „dla małych i dużych melomanów”, który odbędzie się 10 marca br. w Pałacu Kawalera w Świerklańcu. Prosimy o przybycie wcześniej ponieważ od godz. 16.00 udostępniona będzie wystawa podczas której będzie można zakupić produkty lokalne.

    Obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru od 26.02.2024r. (poniedziałek):
  • w siedzibie GOK w Nakle Śląskim, ul. Główna 52, tel. 32 284 35 57, godz. 9.00-15.00 oraz
  • w LGD „Brynica to nie granica” w Pyrzowicach, ul. Centralna 5 (I piętro, p.103), tel. 32 380 23 28, godz. 7.00-15.00

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian wynikających z przyczyn od nich niezależnych.



19.02.2024r. - Wyjątkowy Koncert Walentynkowy - Zakochany Kawaler oraz Wystawa Produktów Lokalnych

Wczoraj, tj. 18 lutego w Pałacu Kawalera w Świerklańcu odbył się już czwarty koncert z cyklu Koncerty ze Smakiem, które realizujemy w ramach operacji własnej, pt. Koncert Walentynkowy - Zakochany Kawaler.

Przybyłych na Koncert serdecznie przywitał Przewodniczący LGD Brynica to nie granica Janusz Majczak, który przedstawił realizowany projekt. Uroczy wieczór umilili słuchaczom wybitni muzycy Krakowskiego Kwintetu Dętego, którzy przenieśli słuchaczy w romantyczny świat muzyki klasycznej i filmowej.

Imprezą towarzyszącą była Wystawa Produktów Lokalnych "Zasmakuj w...", gdzie można było nie tylko poznać ludzi z pasją, ale również zakupić oryginalne, naturalne i ręcznie wytwarzane produkty. A byli z nami:

  • Skansen Kowalski z Woźnik,
  • Pracownia "Kofar" Piotr Farbowski,
  • "Anioły i demony" Monika Farbowska,
  • Ikony z MGOK z Woźnik,
  • Koło pszczelarzy z Nakła Śląskiego,
  • Gospodarstwo Rolne "Pliczko" Agata Pliczko,
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury i Tradycji Śląskiej,
  • Ser Tom Tomasz Krzyżowski,
  • Pracownia rękodzieła "Tęczowe robótki Renata Łyniewska
  • Galeria autorska „PrimusArt” Ilona Primus Ziarnowska

Już teraz zapraszamy na ostatni Koncert Familijny, 10 marca br., który dedykowany jest dla dzieci od 5 roku życia, w repertuarze m.in. muzyczna bajka!

Bilety będziemy rozdawać od 26 lutego.



Zapraszamy na Koncert Walentynkowy pn. „Zakochany Kawaler” oraz z wystawę produktów lokalnych

W ramach operacji własnej pt. KONCERTY ZE SMAKIEM zapraszamy na kolejny z cyklu koncert, który odbędzie się 18 lutego br. w Pałacu Kawalera w Świerklańcu. Prosimy o przybycie wcześniej ponieważ od godz. 16.00 udostępniona będzie wystawa podczas której będzie można zakupić produkty lokalne.

Obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru od 5.02.2024r. (poniedziałek):

  • w siedzibie GOK w Nakle Śląskim, ul. Główna 52, tel. 32 284 35 57, godz. 9.00-15.00 oraz
  • w LGD „Brynica to nie granica” w Pyrzowicach, ul. Centralna 5 (I piętro, p.103), tel. 32 380 23 28, godz. 7.00-15.00

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian wynikających z przyczyn od nich niezależnych.



15.01.2024 r. - Wyjątkowe muzyczne wydarzenie za nami

W niedzielę 14 stycznia holu w Pałacu Kawalera odbył się Koncert Noworoczny pn. „Muzyka z salonu Donnersmarcków”.

Przybyłych na Koncert serdecznie przywitał Przewodniczący LGD Brynica to nie granica Janusz Majczak, który przedstawił realizowany projekt pn. Koncerty ze smakiem w ramach operacji własnej.

Następnie na scenie zaprezentowali się artyści – Ewelina Szybilska (sopran) oraz Kwintet Śląskich Kameralistów, którzy przybliżyli publiczności muzykę skomponowaną w XIX wieku, grywaną w czasach Donnersmarcków. Były walce, polki oraz arie operowe, idealnie wpisujące się w karnawałowy klimat. Podczas koncertu prelegent, Dariusz Zboch, przedstawił ciekawe historie związane z Pałacem Kawalera i ich dawnymi mieszkańcami.

  • Galeria zdjęć


  • 04.01.2024 r. - Wystawa Produktów Lokalnych „Śląskie smaki”

    Podczas Koncertu Noworocznego pn. „Muzyka z salonów Donnersmarcków” w niedzielę 14 stycznia 2024 r. w Pałacu Kawalera w Świerklańcu, tylko dla posiadaczy biletów na koncert, od godziny 16.00 udostępniona będzie WYSTAWA PRODUKTÓW LOKALNYCH "ŚLĄSKIE SMAKI” podczas której będzie można zaznajomić się z lokalnymi produktami i usługami oraz je nabyć.

    Będą z nami:

    Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury i Tradycji Śląskiej

    Celem Stowarzyszenia jest w szczególności rozwój świadomości obywatelskiej oraz budowanie i umacnianie wzajemnych więzi międzyludzkich. Wspierają również wszelkie działania mające na celu podnoszenie poziomu życia mieszkańców gminy. Upowszechniają wiedzę i umiejętności związane z tradycją i kulturą Śląska, a także edukują dzieci i młodzieży oraz promują i kultywują stare tradycje śląskie.

    Koło Pszczelarzy w Nakle Śląskim

    Koło Pszczelarzy w Nakle Śląskim powstało w 1956 roku, obecnie skupia ponad 100 pszczelarzy. Starają się krzewić znajomość dotyczącą hodowli pszczół, propagują ideę ochrony środowiska naturalnego oraz walory zdrowotne produktów pszczelich.

    Galeria Autorska PrimusArt Ilona Primus Ziarnowska – obrazy

    Pani Ilona ukończyła najstarszą Akademię sztuk pięknych w Polsce. Następne 20 lat prowadziła własne firmy, ale zawsze tęskniła do malarstwa i projektowania. Nigdy z nimi zresztą się nie rozstała, urządzała przestrzenie, malowała, ale zbyt mało. Wreszcie postanowiła oddać się szaleństwu malarstwa. Artystka zaprasza do swojego świata – słońca, ukojenia, harmonii i piękna, w którym zachwyca niesamowicie pięknymi światami.

    SER_Tom Tomasz Krzyżowski – sery rzemieślnicze

    Firma powstała z fascynacji zdrową żywnością. Pan Tomasz w produkcji wykorzystuje wyłącznie naturalne składniki, bez żadnych ulepszaczy ani dodatków chemicznych, a mleko pochodzi od lokalnych hodowców.

    Skansen Kowalstwa im. Walentego Roździeńskiego w Woźnikach

    Skansen to wyjątkowe miejsce na mapie Woźnik. Pieczołowicie przywrócone do życia zabytkowe narzędzia czy maszyny zabiorą nas w podróż, a Pan Piotr Farbowski, pomysłodawca obiektu, z pasją opowie o ówczesnej kuźni. Można tu zobaczyć ogromne zbiory dawnych przedmiotów codziennego użytku, posłuchać o historii kowalstwa oraz wziąć udział w warsztatach tematycznych.

    Pracownia „Kofar” Piotr Farbowski – kowalstwo, metaloplastyka

    Pan Piotr z zapałem i fascynacją tworzy ze skorodowanych elementów stalowych przedmioty użytkowe oraz ozdobne. Łączone z drewnem, kamieniem lub szkłem stanowią harmonijne uzupełnienie wnętrz loftowych czy industrialnych. Pracownia stawia na produkt jednostkowy i personalizowany.

    „Anioły i demony” Monika Farbowska – rzeźby

    Pani Monika tworzy figury poprzez formowanie na stelażu i utwardzeniu za pomocą wodorozcieńczalnych preparatów, całość jest barwiona i „patynowana”. Wymiary figur, w zależności od indywidualnych potrzeb klienta, mają wysokość od 50 do 200 cm, są wolnostojące lub mogą być w formie płaskorzeźby. Może być stosowana zarówno we wnętrzu oraz na zewnątrz.

    Pracownia krawiecka Krystyna Hyla

    To mała rodzinna firma, którą tworzy mama z córką. Szydło, druty i maszyna do szycia to ich miłość. Z tej pasji stworzył się pomysł tworzenia czapek i swetrów wykonywanych ręcznie na drutach, z najlepszej jakości przędzy. Czapki są nie tylko dla dzieci, ale dla całej rodziny. Dodatkowo panie szyją oryginalne sukienki, kurtki i płaszcze, często to pojedyncze sztuki więc nie spotka się na ulicy takiego samego produktu. Wyroby te śmiało można nazwać małymi rękodziełami.

    Pracownia rękodzieła „Tęczowe robótki” Renata Łyniewska

    Pracownia Pani Renaty oferuje wyjątkowe prace szydełkowe. Między innymi obrusy i serwety, kolorowe chusty i szale, ozdoby okienne i zabawki.



    03.01.2024 r. - Zapraszamy na Koncert Noworoczny pn. „Muzyka z salonów Donnersmarcków” oraz z wystawę produktów lokalnych

    W ramach operacji własnej pt. KONCERTY ZE SMAKIEM zapraszamy na koncert, który odbędzie się 14 stycznia br. w Pałacu Kawalera w Świerklańcu. Prosimy o przybycie wcześniej ponieważ od godz. 16.00 udostępniona będzie wystawa podczas której będzie można zakupić produkty lokalne.

      Obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru:
    • w siedzibie GOK w Nakle Śląskim, ul. Główna 52, tel. 32 284 35 57, godz. 9.00-18.00 pn-pt oraz
    • w LGD „Brynica to nie granica” w Pyrzowicach, ul. Centralna 5 (I piętro, p.103), tel. 32 380 23 28, godz. 7.00-15.00 pn-pt.

    Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian wynikających z przyczyn od nich niezależnych.



    18.12.2023 r. - Koncert Świąteczny „Świerklanieckie Betlejem” i Wystawa Produktów Lokalnych w ramach operacji własnej

    Wczoraj odbył się wyjątkowy Koncert Świąteczny pn. „Świerklanieckie Betlejem”, podczas którego Zespół wokalny The Feel Harmonic Singers wraz z zaproszonymi gośćmi Małgorzatą „Miriam” Szymecką (perkusja) i Dawidem Lewandowskim (kontrabas) zaprezentowali kolędy i pastorałki z różnych krańców świata. Artyści, związani na co dzień z Chórem Filharmonii Śląskiej w Katowicach, wprowadzili publiczność w iście świąteczny nastrój.

    Przed i po koncercie można było zapoznać się z produktami lokalnymi, jak również je zdegustować i nabyć.



    15.12.2023 r. - Wystawa Produktów Lokalnych „Na świątecznym stole”

    Podczas Koncertu kolęd pn. „Świerklanieckie Betlejem” w najbliższą niedzielę tj. 17 grudnia 2023 r. w Pałacu Kawalera w Świerklańcu, tylko dla posiadaczy biletów na koncert, od godziny 16.00 udostępniona będzie WYSTAWA PRODUKTÓW LOKALNYCH "Na świątecznym stole” podczas której będzie można zaznajomić się z lokalnymi produktami i usługami oraz je nabyć. Będą z nami:

    1. Gospodarstwo Rolne PLICZKO

    Państwo Pliczko prowadzą Gospodarstwo Rolne, w którym można kupić zdrową i naturalną żywność. Na co dzień zajmują się wyrobem olejów tłoczonych na zimno z lnu, słonecznika, rzepaku, ostropestu, lnianki i konopi oleistych. Ponadto produkują świeże i pożywne płatki, pełnowartościowe mąki z pełnego przemiału, oraz inne mąki z różnych rodzajów nasion, które mielimy w tradycyjnych drewnianych młynach żarnowych.

    2. Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury i Tradycji Śląskiej

    Celem Stowarzyszenia jest w szczególności rozwój świadomości obywatelskiej oraz budowanie i umacnianie wzajemnych więzi międzyludzkich. Wspierają również wszelkie działania mające na celu podnoszenie poziomu życia mieszkańców gminy. Upowszechniają wiedzę i umiejętności związane z tradycją i kulturą Śląska, a także edukują dzieci i młodzieży oraz promują i kultywują stare tradycje śląskie.

    3. Galeria Autorska PrimusArt Ilona Primus Ziarnowska

    Pani Ilona ukończyła najstarszą Akademię sztuk pięknych w Polsce. Następne 20 lat prowadziła własne firmy, ale zawsze tęskniła do malarstwa i projektowania. Nigdy z nimi zresztą się nie rozstała, urządzała przestrzenie, malowała, ale zbyt mało. Wreszcie postanowiła oddać się szaleństwu malarstwa. Artystka zaprasza do swojego świata – słońca, ukojenia, harmonii i piękna, w którym zachwyca niesamowicie pięknymi światami.

    4. Koło Pszczelarzy w Nakle Śląskim

    Koło Pszczelarzy w Nakle Śląskim powstało w 1956 roku, obecnie skupia ponad 100 pszczelarzy. Starają się krzewić znajomość dotyczącą hodowli pszczół, propagują ideę ochrony środowiska naturalnego oraz walory zdrowotne produktów pszczelich.

    5. Pracownia Biżuterii Artystycznej „Ogród Zoriany”

    Pani Ewa prowadzi domową pracownię biżuterii artystycznej, za pośrednictwem której oferuje osobiście zaprojektowane i własnoręcznie wykonane kolczyki, bransoletki, naszyjniki, zestawy biżuterii oraz inne ozdoby. Wiele z produktów, wykonanych jest z kamieni naturalnych, takich jak: jaspis, onyks, kwarc czy sodalit.



    20.11.2023 r. - Zapraszamy na Koncert kolęd pn. „Świerklanieckie Betlejem” oraz z wystawę produktów lokalnych

    W ramach operacji własnej pt. KONCERTY ZE SMAKIEM zapraszamy na kolejny koncert, który odbędzie się 17 grudnia br. w Pałacu Kawalera w Świerklańcu. Prosimy o przybycie wcześniej ponieważ od godz. 16.00 udostępniona będzie wystawa podczas której będzie można zakupić produkty lokalne.

    Obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru:

    - w siedzibie GOK w Nakle Śląskim, ul. Główna 52, tel. 32 284 35 57, godz. 9.00-18.00 pn-pt oraz

    - w LGD „Brynica to nie granica” w Pyrzowicach, ul. Centralna 5 (I piętro, p.103), tel. 32 380 23 28, godz. 7.00-15.00 pn-pt.

    Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian wynikających z przyczyn od nich niezależnych.



    Koncert Muzyki Polskiej „Jazzowe stany Moniuszki” połączony z wystawą produktów lokalnych

    5 listopada w Pałacu Kawalera odbył się pierwszy koncert z cyklu Koncerty ze smakiem - Jazzowe stany Moniuszki oraz Wystawa Produktów Lokalnych. Koncert przyniósł słuchaczom pozytywne zaskoczenie, serwując konkretną dawkę jazzu w nieco bardziej klasycznym wydaniu. Muzycy odkrywali swoje instrumenty podczas pięknych solowych występów. Cóż to była za uczta dla uszu!

    W tym samym czasie, w salach pałacu odbywała się wystawa produktów lokalnych, podczas której można było zakosztować, zobaczyć oraz zakupić wiele ciekawych wyrobów.

    Galeria



    26.10.2023 r. - Wystawa Produktów Lokalnych „Polskie Smaki”

    Podczas Koncertu muzyki polskiej „Jazzowe Stany Moniuszki” w dniu 5 listopada 2023 r. w Pałacu Kawalera w Świerklańcu, tylko dla posiadaczy biletów na koncert, od godziny 16.00 udostępniona będzie Wystawa Produktów Lokalnych „Polskie Smaki”, podczas której będzie można zaznajomić się z lokalnymi produktami i usługami oraz je nabyć.

    Będą z nami:

    Tłocznia u Mazurkiewiczów

    Zdjęcie

    Firma Państwa Mazurkiewicz powstała z pasji do produktów ekologicznych, oferują 100% naturalne, tradycyjnie tłoczone soki owocowe i owocowo-warzywne. Świeże owoce wyciskane są w sposób tradycyjny, na specjalnych tkaninach i przekładkach z drewna akacjowego. Soki nie zawierają żadnych dodatków i pasteryzowane są w temp. 78 stopni C. Na soki wybierają owoce najwyższej jakości, jabłka starych odmian oraz owoce ekologiczne pochodzące z regionu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Dodatkowo oferują usługę tłoczenia soków z własnych owoców.

    Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury i Tradycji Śląskiej

    Zdjęcie Zdjęcie

    Celem Stowarzyszenia jest w szczególności rozwój świadomości obywatelskiej oraz budowanie i umacnianie wzajemnych więzi międzyludzkich. Wspierają również wszelkie działania mające na celu podnoszenie poziomu życia mieszkańców gminy. Upowszechniają wiedzę i umiejętności związane z tradycją i kulturą Śląska, a także edukują dzieci i młodzieży oraz promują i kultywują stare tradycje śląskie.

    Galeria Autorska PrimusArt Ilona Primus Ziarnowska

    Zdjęcie Zdjęcie

    Pani Ilona ukończyła najstarszą Akademię sztuk pięknych w Polsce. Następne 20 lat prowadziła własne firmy, ale zawsze tęskniła do malarstwa i projektowania. Nigdy z nimi zresztą się nie rozstała, urządzała przestrzenie, malowała, ale zbyt mało. Wreszcie postanowiła oddać się szaleństwu malarstwa. Artystka zaprasza do swojego świata – słońca, ukojenia, harmonii i piękna, w którym zachwyca niesamowicie pięknymi światami.

    Koło Pszczelarzy w Nakle Śląskim

    Zdjęcie

    Koło Pszczelarzy w Nakle Śląskim powstało w 1956 roku, obecnie skupia ponad 100 pszczelarzy. Starają się krzewić znajomość dotyczącą hodowli pszczół, propagują ideę ochrony środowiska naturalnego oraz walory zdrowotne produktów pszczelich.

    Sezonowo Naturalnie Lokalnie. Gospodarstwo Rolno – Pasieczne

    Zdjęcie Zdjęcie

    Z miłości do natury i jej darów, powstało małe rolno – pasieczne gospodarstwo, w którym ze szczerej pasji gospodarze zajmują się produkcją miodów klasycznych, miodów z dodatkami, syropów kwiatowych i owocowych, a także konfitur. Surowce wykorzystywane w przetworach, pochodzą ze swoich upraw. Sami zakładają małe plantacje i pielęgnujemy rośliny od samego początku, starając się ograniczać do absolutnego minimum wszelkiego rodzaju opryski chemiczne.

    Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Woźnikach

    Zdjęcie Zdjęcie

    W pracowni plastycznej MGOK w Woźnikach pod okiem instruktorek powstają od kilku lat przepiękne ikony. W 2018 roku Woźnickie ikony uzyskały prestiżowy tytuł “Marki Lokalnej”. Natomiast od 2019 roku grupa plastyczna OCHRA należy do Śląskiej Szkoły Ikonograficznej. Do pisania ikon używana jest farba temperowa, stanowiąca połączenie pigmentów naturalnych z żółtkiem i winem. Cały proces jest żmudny i wymaga ogromu skupienia i cierpliwości.

    Pracownia krawiecka w Tąpkowicach

    Zdjęcie Zdjęcie

    To mała rodzinna firma, którą tworzy mama z córką. Szydło, druty i maszyna do szycia to ich miłość. Z tej pasji stworzył się pomysł tworzenia czapek i swetrów wykonywanych ręcznie na drutach, z najlepszej jakości przędzy. Czapki są nie tylko dla dzieci, ale dla całej rodziny. Dodatkowo panie szyją oryginalne sukienki, kurtki i płaszcze, często to pojedyncze sztuki więc nie spotka się na ulicy takiego samego produktu. Wyroby te śmiało można nazwać małymi rękodziełami.



    18.10.2023 r. - Zapraszamy na Koncert Muzyki Polskiej „Jazzowe stany Moniuszki” połączony z wystawą produktów lokalnych

    Plakat



    13.10.2023 r. - Zapraszamy na cykl wydarzeń pn. „Koncerty ze smakiem”

    Plakat

    Lokalna Grupa Działania „Brynica to nie granica” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Świerklańcu realizują operację własną pt. KONCERTY ZE SMAKIEM w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W zakresie Przedsięwzięcia: Wyszukanie i promocja lokalnych producentów i produktów. W zakres tematycznym operacji własnej: Wzmocnienia kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych.

    Zaplanowaliśmy cykl pięciu koncertów w wykonaniu Towarzystwa Muzycznego Śląskich Kameralistów połączonych z wystawami produktów lokalnych, tj.:

    • 5 listopada 2023 Koncert muzyki polskiej „Jazzowe Stany Moniuszki” oraz wystawa produktów lokalnych „Polskie smaki”,
    • 17 grudnia 2023 Koncert świąteczny „Świerklanieckie Betlejem” oraz wystawa produktów lokalnych „Na świątecznym stole”,
    • 14 stycznia 2024 Koncert „Muzyka z salonu Donnersmarcków” oraz wystawa produktów lokalnych „Śląskie smaki”,
    • 18 lutego 22024 Koncert „Zakochany Kawaler” oraz wystawa produktów lokalnych „Zasmakuj w …”,
    • 10 marca 2024 Koncert familijny „Dla małych i dużych melomanów” oraz wystawa produktów lokalnych „Polskie smaki”.

    Wydarzenia odbędą się w Pałacu Kawalera w Świerklańcu przy ul. Parkowej 30:

    • od godziny 16.00 wystawy, podczas których będzie można zakupić produkty lokalne,
    • o godzinie 17.00 koncerty.

    Obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w siedzibie GOK w Nakle Śląskim, ul. Główna 52, tel. 32 284 35 57, godz. 9.00-18.00 pn-pt oraz w LGD „Brynica to nie granica” w Pyrzowicach, ul. Centralna 5 (I piętro, p.103), tel. 32 380 23 28, godz. 7.00-15.00 pn-pt.

    Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian wynikających z przyczyn od nich niezależnych.



    13.10.2023 r. - Podpisanie umowy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego

    Miło nam poinformować, że dnia 13 października br. podpisaliśmy umowę w Urzędzie Marszałkowskim na realizację operacji własnej pn. Koncerty ze smakiem w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W zakresie Przedsięwzięcia: Wyszukanie i promocja lokalnych producentów i produktów. W zakresie tematycznym: Wzmocnienia kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych.

    Na zrealizowanie operacji przyznano nam pomoc w wysokości 50 000,00 zł, w ramach której zaplanowaliśmy cykl pięciu koncertów w wykonaniu Towarzystwa Muzycznego Śląskich Kameralistów połączonych z wystawami produktów lokalnych.

    O wszystkich wydarzeniach w ramach tej operacji będziemy informować na bieżąco.



    12.05.2023 r. - Zawiadomienie o wynikach posiedzenia Rady Lokalnej Grupy Działania „Brynica to nie granica”

    W dniu 05.05.2023 r. odbyło się II posiedzenie członków Rady LGD, podczas którego Rada:

    - dokonała oceny zgodności operacji z LSR, oceny operacji według lokalnych kryteriów wyboru, dokonała ustalenia kwoty wsparcia oraz wybrała operację własną do dofinansowania.



    27.04.2023 r. - Zawiadomienie o posiedzeniu Rady Lokalnej Grupy Działania „Brynica to nie granica”

    zgodnie z § 6 Regulaminu Organizacyjnego Rady Lokalnej Grupy Działania "Brynica to nie granica" zawiadamiam o posiedzeniu Rady, które odbędzie się w dniu 05.05.2023 r. o godz. 16:00 (piątek) w siedzibie Biura LGD w Pyrzowicach ul. Centralna 5, pokój nr 103.

    Na posiedzeniu Rada LGD dokona oceny operacji własnej, w zakresie przedsięwzięcia: P.3.1.1 Wyszukanie i promocja lokalnych producentów i produktów.

    Operacja własna zostanie oceniona zgodnie z "Procedurami wyboru i oceny operacji własnych oraz kryteriami wyboru operacji własnych wraz z procedurą ustalania lub zmiany kryteriów w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju LGD „Brynica to nie granica” oraz przepisami rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju wsi z dnia 15 grudnia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Dz. U. z 2021 r. poz. 2358).

    Przewodniczący Rady
    Lokalnej Grupy Działania
    „Brynica to nie granica”
    Stanisław Paks



    22.02.2023 r. - INFORMACJA O PLANOWANEJ DO REALIZACJI OPERACJI WŁASNEJ

    Lokalna Grupa Działania „Brynica to nie granica” ogłasza planowaną do realizacji operację własną w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

    w zakresie Przedsięwzięcia:

    P.3.1.1 Wyszukanie i promocja lokalnych producentów i produktów.

    • Termin zgłaszania zamiaru realizacji operacji: 22 lutego 2023 r. – 24 marca 2023 r.
    • Limit dostępnych środków: 12 500,00 EUR/ 50 000,00 PLN*
    • Zakres tematyczny operacji własnej: Wzmocnienia kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych
    • Forma wsparcia: Refundacja

    Operacja będzie realizowana przez LGD jako operacja własna pod warunkiem, że żaden inny podmiot uprawniony do otrzymania wsparcia w terminie 30 dni od dnia opublikowania niniejszej informacji na stronie: www.lgd-brynica.pl/ nie zgłosi LGD zamiaru realizacji takiej operacji. Jeżeli chociaż jeden podmiot, uprawniony do otrzymania wsparcia, zgłosi zamiar realizacji ww. operacji, LGD w terminie 3 miesięcy ogłosi nabór wniosków w tym zakresie.



    PS WPR 2023-2027 Wsparcie przygotowawcze PROW 2014-2020