Serwis Lokalnej Grupy Działania "Brynica to nie granica"
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Cel operacji: sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.

 • AKTUALNOŚCI
 • STOWARZYSZENIE
 • KONTAKT

Trasy rowerowe29.09.2023 r. - Rajd rowerowy z projektu współpracy TRASA

W ramach projektu współpracy objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 pt. „Turystyka Rowerowa Atrakcyjnym Sposobem Aktywności” w dniu 23 września 2023 r. zorganizowaliśmy rajd rowerowy dla 60 osób.

Nad bezpieczeństwem przejazdu, wytyczoną i oznaczoną trasą, czuwali ratownicy medyczni, strażacy z OSP Mierzęcice II oraz z OSP Wojkowice Kościelne, jak również serwis rowerowy.

Start i metę zorganizowaliśmy u naszego beneficjenta Marcina Sokołowskiego w Bazie Sportów Wodnych „MarinaSurf” w Przeczycach, po rejestracji uczestników i wydaniu pakietów startowych w postaci kamizelek i opasek odblaskowych, napojów izotonicznych oraz batonów proteinowych, Przewodniczący Zarządu LGD Pan Janusz Majczak oraz koordynator projektu Pani Izabela Górska powitali wszystkich uczestników. Następnie zaproponowaliśmy wspólną rozgrzewkę z instruktorem i wyruszyliśmy w trasę, która przebiegała przez Brudzowice, Strąków i Łubne, w sumie pokonaliśmy prawie 20 km. Po powrocie, na uczestników czekała kiełbasa i napoje oraz dodatkowe atrakcje w postaci saunowania oraz jacuzzi, które zaoferował kolejny nasz beneficjent pan Andrzej Zimny z Mobilnego SPA, rozdawaliśmy również nasze przewodniki i mapy oraz mnóstwo innych gadżetów.

Pomimo deszczu wszyscy uczestnicy byli zachwyceni wycieczką, a omijanie kałuż uznali za dodatkową atrakcję.11.09.2023 r. - Zapraszamy na Rajd Rowerowy „TRASA”

Plakat

Zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu na Rajd Rowerowy, który odbędzie się 23 września br. (w sobotę). Udział w Rajdzie jest bezpłatny.

Rejestracja uczestników od godz. 9:00 do 9.45

Startujemy w Bazie Sportów Wodnych "Marina Surf", ul. 21 Stycznia 50k w Przeczycach o godzinie 10.00.

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy.

Obowiązuje limit miejsc, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji w biurze LGD "Brynica to nie granica": tel. 32/ 380 23 28 lub mailowo: lgd@lgd-brynica.pl.20.07.2023 r. - Program „Na dwóch kołach”

Tym razem nie tylko zapraszamy Was do aktywnego spędzenia czasu na dwóch kołach, ale również do obejrzenia odcinków programu pt. „Na dwóch kołach" zrealizowanego na naszym obszarze LGD. Wraz z prowadzącymi program Panią Niną Nocoń oraz Panem Rafałem Kulig startujemy w Siewierzu. A dalej...to już musicie kliknąć w linki i zobaczyć na stronie TVS:19.07.2023 r. - Przewodniki i mapy

Przewodniki oraz mapy już są, a w nich mnóstwo przydatnych rowerzystom (i nie tylko) informacji, z obszaru każdego z partnerów projektu TRASA tj.: Stowarzyszenie LGD "Leśna Kraina Górnego Śląska", LGD „Zielony Wierzchołek Śląska”, Stowarzyszenie "Razem na wyżyny", Lokalna Grupa Działania "Brynica to nie granica", Lokalna Grupa Działania "Bractwo Kuźnic".

Mamy nadzieję, że te materiały jeszcze bardziej uprzyjemnią Wam rowerowe wycieczki. Materiały można otrzymać w biurach LGD oraz w trakcie organizowanych imprez rowerowych.Miejsce odpoczynku dla rowerzystów

W ramach projektu TRASA oddajemy do Waszej dyspozycji altanę, która znajduje się na terenie Parku Rogoźnik w gminie Bobrowniki. Jest to idealne miejsce do wypoczynku oraz schronienia przed deszczem.

Serdecznie zachęcamy do korzystania z tego miejsca podczas wypraw.11.05.2022 r. - Rozpoczynamy projekt współpracy pt. „Turystyka Rowerowa Atrakcyjnym Sposobem Aktywności”

Plakat

Miło nam poinformować, że dnia 10 maja 2022r. podpisaliśmy umowę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego na kolejny projekt współpracy na kwotę 2.410.175,00 zł realizowanego w ramach poddziałania "Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 pt. „Turystyka Rowerowa Atrakcyjnym Sposobem Aktywności” akronim TRASA.

  W projekcie współpracy bierze udział pięć LGD:
 • LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska” z siedzibą w Koszęcinie – koordynator projektu,
 • LGD „Brynica to nie granica” z siedziba w Pyrzowicach,
 • LGD „Bractwo Kuźnic” z siedzibą w Poczesnej,
 • LGD „Zielony Wierzchołek Śląska” z siedzibą w Kłobucku,
 • LGD „Razem na Wyżyny” z siedzibą w Mykanowie”.

  Będziemy m.in.:
 • znakować szlaki rowerowe,
 • stawiać tablice informacyjne,
 • budować miejsca odpoczynku,
 • drukować przewodniki i mapy,
 • organizować rajdy itp

Operacja pozytywnie wpłynie na aktywność i integrację społeczności lokalnej jak również przyczyni się do zaspokojenia potrzeb społecznych zarówno starszych mieszkańców, dzieci i młodzieży jak również turystów odwiedzających nasz region.

Obiecujemy, że będzie się działo i o wszystkim będziemy Was informować.1.06.2021 r. - Koncepcja sieci tras rowerowych dla obszarów: LGD "Brynica to nie granica" i LGD "Leśna Kraina Górnego Śląska"

Na stronie internetowej w zakładce projekty można zapoznać się już z "Koncepcją sieci tras rowerowych dla obszarów" Lokalna Grupa Działania "Brynica to nie granica" i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Leśna Kraina Górnego Śląska.

Koncepcja powstała w ramach przygotowawczego projektu współpracy realizowanego w partnerstwie z Lokalną Grupa Działania "Brynica to nie granica" pn. "Opracowanie koncepcji sieci tras rowerowych".14.04.2021 r. - Spotkanie konsultacyjne dot. koncepcji sieci szlaków rowerowych (część II)

13 kwietnia 2021 r. odbyło się, już drugie, spotkanie konsultacyjne dotyczące opracowania koncepcji sieci szlaków rowerowych na obszarze LGD "Brynica to nie granica" oraz Stowarzyszenia LGD "Leśna Kraina Górnego Śląska", które odbyło się w naszym biurowcu. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania, którzy podłączyli się on-line.1.03.2021 r. - Spotkanie konsultacyjne dotyczące opracowania koncepcji sieci szlaków rowerowych

25 lutego odbyło się hybrydowe spotkanie konsultacyjne dotyczące opracowania koncepcji sieci szlaków rowerowych na obszarze Stowarzyszenia LGD "Leśna Kraina Górnego Śląska" oraz LGD "Brynica to nie granica", które odbyło się w Domu Kultury w Wilczy w powiecie gliwickim. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział.

Nareszcie będzie kompleksowe opracowanie na terenie 23 gmin, do tego tworzone i konsultowane przez osoby, które same jeżdżą na rowerach. Na razie jest utworzona robocza mapa z inwentaryzacji istniejących w rozmaitych opracowaniach tras i szlaków rowerowych.

O szczegółach prac będziemy informować na bieżąco.17.02.2021 r. - Spotkanie konsultacyjne dotyczące koncepcji szlaków rowerowych

Serdecznie zapraszamy PASJONATÓW ROWEROWYCH do udziału w konsultacjach dot. opracowania koncepcji sieci szlaków rowerowych na obszarze Stowarzyszenia LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska” oraz LGD „Brynica to nie granica”, które odbędzie się dnia 25 lutego 2021 w godz. 9:00 – 15:00

Przed spotkaniem należy zapoznać się z mapą zawartą na stronie.

Spotkanie będzie transmitowane on-line, aby w nim uczestniczyć należy wypełnić formularz zgłoszeniowy do dnia 19 lutego 2021 r.Informujemy, że w dniu 14 stycznia 2021r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego podpisaliśmy wspólnie z naszym Partnerem LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska” umowę przyznania pomocy na realizację operacji pn. „Opracowanie koncepcji sieci tras rowerowych”, realizowanego w ramach poddziałania " Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Celem operacji będzie wspieranie rozwoju turystyki rowerowej na obszarze partnerów poprzez opracowanie koncepcji sieci tras rowerowych.

Wsparcie przygotowawcze PROW 2014-2020