Ogłoszenie o naborze 3/2020

Lokalna Grupa Działania „Brynica to nie granica” ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

NABÓR nr 3/2020 w zakresie Przedsięwzięcia:

1.3.1 Budowa i przebudowa infrastruktury drogowej

• Termin składania wniosków: 23 marca 2020 r. – 10 kwietnia 2020 r.
  • Limit środków dostępnych w naborze: 269 000,00 zł
  • Zakres tematyczny operacji: Budowa lub przebudowa publicznych dróg gminnych lub powiatowych, które:
    1. umożliwiają połączenie obiektów użyteczności publicznej, w których są świadczone usługi społeczne, zdrowotne, opiekuńczo-wychowawcze lub edukacyjne dla ludności lokalnej, z siecią dróg publicznych albo
    2. skracają dystans lub czas dojazdu do tych obiektów
  • Forma wsparcia: Refundacja kosztów kwalifikowalnych

30.03.2020 r. - Anulowanie naboru 3/2020

w zakresie Przedsięwzięcia:

P.1.3.1 Budowa i przebudowa infrastruktury drogowej

Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Brynica to nie granica” informuje o anulowaniu naboru wniosków Nr 3/2020 w zakresie Przedsięwzięcia P.1.3.1 Budowa i przebudowa infrastruktury drogowej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 zamieszczony na stronie internetowej w dniu 09.03.2020 r.

Przyczyną odstąpienia od realizacji naboru jest fakt, iż zgodnie z punktem 3 Rozdziału II.2 Procedur wyboru i oceny operacji oraz kryteriów wyboru operacji wraz z procedurą ustalania lub zmiany kryteriów w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania „Brynica to nie granica” (Załącznik do uchwały nr XXV/138/2020 Walnego Zebrania Członków LGD „Brynica to nie granica z dnia 30 stycznia 2020 r.), wniosek składany jest do Biura LGD przez wnioskodawcę osobiście, przez pełnomocnika lub przez osobę upoważnioną, co w związku z wejściem w życie przepisu określonego w § 3a rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. poz. 491, 522) zakazującego przemieszczania się osób przebywających na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej, może być niemożliwe.

Informujemy również, że nabór w zakresie powyższego przedsięwzięcia zostanie ponownie ogłoszony w możliwie jak najkrótszym czasie, po cofnięciu zakazu przemieszczania się osób oraz uzgodnieniu nowego terminu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego, a informacja o ogłoszonym naborze zostanie zamieszczona na stronie internetowej LGD.