Przebudowa budynku Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśniakach

Okres realizacji:

02.11.2017 – 28.09.2018

Cel operacji:

Celem operacji była oprawa jakości życia mieszkańców terenów wiejskich wskutek poprawy jakości infrastruktury społecznej i publicznej w miejscowości Leśniaki, polegającej na przebudowie budynku Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opis operacji:

Przedmiotem operacji jest przebudowa istniejących pomieszczeń budynku oraz przebudowa konstrukcji dachu wraz z przebudową instalacji wewnętrznych. Roboty w obiekcie mają na celu poprawę standardu poszczególnych pomieszczeń, które ze względu na zły stan w obecnej chwili nie mogą być w pełni wykorzystane. Wykonane zostały także prace dotyczące nawierzchni placu przed frontem budynku. Zakres prac dotyczących nawierzchni obejmuje demontaż i wymianę zniszczonej nawierzchni asfaltowej wraz z wykonaniem podbudowy pod nową nawierzchnię z modułowej kostki betonowej. Wymieniona została część stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana rynien i rur spustowych. Całość elewacji poddana została termomodernizacji przez ocieplenie ścian zewnętrznych.