Ogłoszenie o naborze 6/2020

Lokalna Grupa Działania „Brynica to nie granica” ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

NABÓR nr 6/2020 w zakresie Przedsięwzięcia:

P.2.2.3 Tworzenie lub rozwój inkubatorów produktu lokalnego

• Termin składania wniosków: 23 marca 2020 r. – 10 kwietnia 2020 r.
  • Limit środków dostępnych w naborze: 151 500,00 zł
  • Zakres tematyczny operacji: Rozwój przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, przez: Tworzenie lub rozwój inkubatorów przetwórstwa lokalnego produktów rolnych w tym podnoszenie kompetencji osób realizujących operacje w tym zakresie
  • Forma wsparcia: Refundacja kosztów kwalifikowanych

30.03.2020 r. - Anulowanie naboru 6/2020

w zakresie Przedsięwzięcia:

P.2.2.3 Tworzenie lub rozwój inkubatorów produktu lokalnego

Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Brynica to nie granica” informuje o anulowaniu naboru wniosków Nr 6/2020 w zakresie Przedsięwzięcia P.2.2.3 Tworzenie lub rozwój inkubatorów produktu lokalnego w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 zamieszczony na stronie internetowej w dniu 09.03.2020 r.

Przyczyną odstąpienia od realizacji naboru jest fakt, iż zgodnie z punktem 3 Rozdziału II.2 Procedur wyboru i oceny operacji oraz kryteriów wyboru operacji wraz z procedurą ustalania lub zmiany kryteriów w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania „Brynica to nie granica” (Załącznik do uchwały nr XXV/138/2020 Walnego Zebrania Członków LGD „Brynica to nie granica z dnia 30 stycznia 2020 r.), wniosek składany jest do Biura LGD przez wnioskodawcę osobiście, przez pełnomocnika lub przez osobę upoważnioną, co w związku z wejściem w życie przepisu określonego w § 3a rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. poz. 491, 522) zakazującego przemieszczania się osób przebywających na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej, dla części wnioskodawców, może być niemożliwe.

Informujemy również, że nabór w zakresie powyższego przedsięwzięcia zostanie ponownie ogłoszony w możliwie jak najkrótszym czasie, po cofnięciu zakazu przemieszczania się osób oraz uzgodnieniu nowego terminu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego, a informacja o ogłoszonym naborze zostanie zamieszczona na stronie internetowej LGD.