Ogłoszenie o naborze 2/2017

Lokalna Grupa Działania „Brynica to nie granica” ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

NABÓR nr 2/2017
w zakresie Przedsięwzięcia:

• Termin składania wniosków: 21 marca 2017 r. – 11 kwietnia 2017 r.
  • Limit środków dostępnych w naborze: 700 000,00 zł
  • Zakres tematyczny operacji: Rozwój przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, przez: Rozwijanie działalności gospodarczej w tym podnoszenie kompetencji osób realizujących operacje w tym zakresie
  • Forma wsparcia: Refundacja kosztów kwalifikowalnych

22.05.2017 - Wyniki oceny złożonych wniosków w ramach naboru nr 2/2017

W dniu 17.05.2017 r. Rada LGD dokonała oceny i wyboru operacji do dofinansowania:

• w ramach naboru nr 2/2017 w zakresie przedsięwzięcia: P.2.2.2 Rozwój inicjatyw lokalnych o charakterze usługowym, w tym kreowanie współpracy,

Rada dokonała weryfikacji wstępnej oceny operacji dokonanej przez biuro przy uwzględnieniu wyników oceny zgodności z LSR, oceniła operacje według lokalnych kryteriów wyboru oraz dokonała ustalenia kwoty wsparcia dla operacji, które uzyskały minimalną liczbę punktów w ocenie według lokalnych kryteriów wyboru. Wnioski złożone w ramach operacji, które zostały wybrane do dofinansowania zostaną przekazane do Zarządu Województwa Śląskiego w celu dalszej weryfikacji.

Poniżej publikujemy Listy operacji zgodnych z ogłoszeniem naboru wniosków o przyznanie pomocy oraz zgodnych z LSR, Listy operacji wybranych do dofinansowania w ramach budżetu LGD dla poszczególnych naborów oraz Protokół z posiedzenia Rady LGD.

26.07.2017 r. – Wynik ponownej oceny projektu złożonego w ramach naboru nr 2/2017

W dniu 21.07.2017 r. odbyło się IV posiedzenie członków Rady LGD, podczas którego Rada zapoznała się z rozstrzygnięciem protestu w sprawie negatywnego wyniku oceny wniosku. Projekt, którego dotyczył protest, został ponownie oceniony według lokalnych kryteriów wyboru. Rada dokonała również ustalenia kwoty wsparcia dla operacji.
Poniżej publikujemy Listę operacji wybranych do dofinansowania w ramach budżetu LGD w wyniku przeprowadzenia procedury odwoławczej oraz Protokół z posiedzenia Rady LGD.